100% Made in Italy Certificate

Genuine Italian Vegetable-Tanned Leather Consortium bylo založeno v roce 1994 jedenácti toskánskými koželužnami. Tyto koželužny oživily staré techniky opalování a dnes i nadále vyrábějí opálená kůže v jeho klasickém výrobním procesu.

Konsorcium se vyznačuje jejich společnou vášní pro výrobu vysoce kvalitní, přírodní a odolné kůže, koželužny vytvořili toto sdružení s cílem zachovat základní vlastnosti: perfektní spojení přírodní kvality, tradice a moderní technologie. Během krátké doby se členství v konsorciu zvýšilo na současných 23 členů z oboru koželužství, všechny z nich se sídlem v Toskánsku v oblasti mezi městy Pisa a Florencie. Konsorcium využívá označení " Leather District " . Konsorcium si klade za cíl podporovat koncept "třísločinění" a udržet při životě italské opalovací tradice. Tento výrobní proces má svůj původ v období renesance a je popsána v " Arts and Trades Corporation ". Konsorcium má důležité partnery, jako jsou " Tuscan Regional Authority " a v obchodní komisi italského Ministerstva pro ekonomický rozvoj.

Sdružení pořádá každoročně semináře pro výrobce, návrháře a obchodníky s exkurzemi do koželužen pro studenty, tiskové konference pro novináře. Pořádá také nespočetně módní výstav pro konečné spotřebitele. Pořádá také mezinárodní akce, které se každoročně konají v prestižních lokalitách po celém světě: The Guggenheim Museum in New York, The Spiral Hall in Tokyo, The Natural History Museum in London, The Centre Pompidou in Paris, The Stazione Leopolda or The Palazzo Pitti...

Protože hodnota umění zpracování kůže je úzce spojena s jeho toskánskou tradicí, konsorcium se rozhodlo vytvořit novou kvalitní ochrannou známku pro kůži vyrobené sdruženými koželužny, s cílem oslavit toto toskánskou excelenci ve světě : "Pelle Conciata al Vegetale in Toscana (Vegetable-Tanned Leather of Tuscany)"

Tuscany Leather - Certifikát kvality

* s DPH, plus dopravné