Styly dámských kabelek a pánských tašek

Žádná žena nemá nikdy dost kabelek.

Kabelky jsou perfektním doplňkem každé ženě, která vyzařuje sebevědomí a okouzluje šarmem. Jsou pomyslnou třešničkou každého módního outfitu. Krásná kožená kabelka se stala symbolem společenského postavení a to nejen pro pracovní kariéru ženy, ale i pro pracující matky, trendové studentky, elegantní babičky, pro volný čas atd. Ať už nakupujete a potřebujete velkou tašku, nebo se chystáte do práce nebo na obchodní schůzku bude vám vhod praktická aktovka nebo k večerním šatům potřebujete malou kabelku.

Vyberte si styl, tvar nebo příležitost.

1. Dámské aktovky - tašky připomínající pánské aktovky. Ano i dnešní ženy mají své obchodní společnosti a budují si kariéry. Tyto dámské aktovky jsou dokonalým doplňkem do práce, na obchodní schůzku apod.
2. Velké tašky- (tzv. praktické a nákupní) tyto kabelky poskytují módní metodu přenášet všechny své každodenní nutnosti sebou. Představuj střední až větší velikost tašky s otevřeným vrchem nebo možností zapnutí na magnet, ale i se zipovým uzávěrem.
3. Baguette jsou malé, úzké, obdélníkového tvaru s páskem tak dlouhým aby Vám padly přímo do podpaží - připomínají francouzské bagety, které se přenáší také pod paží - odtud i její název. Světlo světa spatřila v roce 1997 v rukou Silvie Venturini Fendi. Vynikající italské značky. Dnes tento tvar přejímají všichni výrobci módních kabelek.
4. Birkinka - pojmenovaná po herečce a zpěvačce Jane Birkin. Značka ve vlastnictví firmy Hermes.
5. Kelly - pojmenována po monacké kněžně Grace Kelly. Značka ve vlastnictví firmy Hermes.
Birkinka nebo Kelly - Kelly je trochu více formální než Birkinka. Birkinka je o něco větší než Kelly, která je z tohoto důvodu považována za formálnější. Oba modely těchto ikonových kabelek jsou imitovány mnoha kvalitními výrobci kožených kabelek pro jejich jedinečnost.
6. Alma - tvar této kabelky je neuvěřitelně nadčasový. Vznikla v roce 1930 a dodnes je velmi trendy. Značka ve vlastnictví firmy Louis Vuitton.
7. Speedy - patří k nejoblíbenějším a nejznámějším kabelkám na světě. Značka ve vlastnictví firmy Louis Vuitton. Oba modely těchto ikonových kabelek jsou imitovány mnoha kvalitními výrobci kožených kabelek pro jejich stylovost a oblíbenost. 6 Hobo a Půlměsíc je kabelka střední velikosti ve tvaru půlměsíce s uzávěrem na zip.
8. Hobo - název znamená tulák, tyto kabelky byly inspirovány tuláckými vaky. Dnešní Hobo kabelky vytváří moderní ležérní siluetu. A navíc toho poměrně dost pojmou. 7 Bowling - bowlingová kabelka byla vytvořena podle vzoru amerických tašek na bowlingové koule.
Dnes má zaoblený tvar, krátké uši do ruky nebo na předloktí možnost je i odepínací pásek přes rameno a samozřejně různé velikosti. Má podobu elegantní kabelky nebo sportovní tašky. Tento tvar kabelky nejdete u všech významných výrobců kabelek. 8 Clutch neboli malá kabelka do ruky. Může mít krátký odnímatelná řemínek nebo řetízek, takž je možné nosit ji i na rameni.
9. Minaudière - malá obdélníková kabelka vhodná pro slavnostní příležitosti. Nosí se v ruce. Připomíná krásný šperk.
10. Doktorské tašky - nejsou dnes jen pro muže nebo lékaře.
Jsou to poměrně velké tašky inspirované tvarem starých lékařských brašen z Viktoriánské éry. Dnešní doktorské kabelky jsou snadno rozeznatelné díky svému typickému tvaru. Jsou vyrobeny z kůže a jsou příjemně objemné, takže do nich hravě naskládáte všechno co potřebujete.
11. Barell – taška ve tvaru sudu nebo uzavřené trubice obvykle s popruhem přes rameno. Většinou sportovního charakteru.
12. Vak – kabelka ve tvaru vaku, uzavírá se stahovací šňůrkou, s popruhem přes rameno.
13. Kiondo – ručně tkané kabelky ze sisalu s koženými ozdobami. Její původ je v Keni. Dnes velmi oblíbené pro použití přírodních materiálů. Vhodná pro volný čas.

Zde jsme Vám představili nejznámější tvary kabelek pro ženy. Věříme že si ten správný tvar vyberete v z naší nabídky. Objevte naši úžasnou kolekci kožených kabelek, peněženek, aktovek a brašen vyrobených z pravé italské kůže. Stylové kožené tašky přes rameno, klasické kabelky nebo obchodní aktovky jsou pro vás připraveny v našem obchodě.

Šest klasickým pánských tašek.

Každý člověk ví, že módní tašky se staly nezbytným nástrojem stylu. Již se nejedná jen o kabelky pro ženy, ale také pánské tašky a kabelky jsou atraktivním doplňkem moderního šatníku každého muže. Pokud tápáte ve výběru správné pánské tašky, pak výběrem klasické pánské tašky nemůžete udělat krok špatným směrem.

1. Aktovka - aktovku jsou nejpravděpodobněji nejstarší formou "přijatelné" kabelky pro muže. Novodobé kožené aktovky jsou velmi moderními módními doplňky obchodníků, podnikatelů, bankéřů apod. Jsou nadčasovým doplňkem pánského šatníků. Hodláte-li se věnovat profesionální dráze obchodníka apod je pro Vás kožená aktovka nutností. Vhodné nosit s obchodním oblečením.
2. Messenger - (brašna kurýrů) Příhodné pojmenování "Messnger" - tzv. taška kurýrů je navržena podle tradičních tašek poslů napříč historií. Dnešní messeneger tašky dávají zcela nový význam městské módě od studentů až po klasickou ležérní eleganci. Vhodné nosit s civilním oblečením.
3. Cestovní víkendová taška - každý člověk potřebuje cestovní tašku pro víkendové pobyty nebo krátké služební cesty. Inspirováno klasickými námořními pytly, avšak proměnou času se z něj vyklubala přiměřeně velká praktická kožená taška s klasickými atributy. Vhodné nosit s civilním, neformálním, víkendovým oblečením nebo obchodním oblečením. (dle potřeby)
4. Brašna "Cross body" či "Camara bag" - (tzv. nosit křížem nebo brašna na foťák) Menší verze brašny, většinou obdélníkového tvaru vhodné pro nošení přes rameno nebo křížem přes tělo. Příhodné pro turisty, ale vhodné pro každého člověka na cestách, expedicích, do města s přáteli apod. Tato verze brašny je diskrétní způsob jak nosit své věci sebou. Vhodné nosit s oblečením pro volný čas.
5. Taška, Doktorská brašna - taška je moderní přístup ke klasickému kufříku či aktovce. Připomínající klasické řemeslnické tašky či klasické doktorské brašny. Jejich styl byl zachován dones. Klasická měkká kůže, klasický tvar. Ideální v tmavě hnědé, hnědé nebo černé barvě. Pokud buďte tuto tašku nosit budete působit dojmem uvolněného muže se smyslem pro odpovědnost. Vhodné nosit s civilním, neformálním oblečením nebo obchodním oblečením. (dle potřeby)
6. Brašna kamelotů - taška kamelotů je klasický styl, který se stal synonymem pánského oblečení pro volný čas. Podobá se brašně poslů, avšak je o maličko méně formální. Tento styl je vhodný pro studenty, na cesty, pro fotografy apod. Nošením této tašky vyjadřujete, že o neformální módě něco víte, působíte jako stylově důvtipný muž než muž s ruksakem. Vhodné nosit se stylovým klubovým oblečením, nebo oděvem pro volný čas.

Tak co pánové není čas přestat nosit vše po kapsách a poohlédnout se po té správné kožené tašce. V naší nabídce je široký sortiment kožených pánských kabelek, tašek i aktovek pro různé příležitosti. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru. Nabízíme vám možnost embosovat vybranou tašku Vašimi iniciály , nebo logem, čímž ji dodáte na jedinečnosti.

* s DPH, plus dopravné